Sport
Największe sukcesy szermierzy SIETOM AZS-AWFiS Gdańsk:
1. Igrzyska Olimpijskie:
INDYWIDUALNIE:
Brązowy medal – Ateny 2004
Sylwia Gruchała
DRUŻYNOWO:
Srebrny medal – Sydney 2000
Sylwia Gruchała, Magdalena Mroczkiewicz, Anna Rybicka
Srebrny medal – Atlanta 1996
Jarosław Rodzewicz, Ryszard Sobczak
Brązowy medal – Barcelona 1992
Cezary Siess, Ryszard Sobczak
2. Mistrzostwa Świata:
INDYWIDUALNIE:
Srebrny medal – Hawana 2003
Sylwia Gruchała
DRUŻYNOWO:
Złoty medal – St. Petersburg 2007
Sylwia Gruchała, Magdalena Mroczkiewicz, Małgorzata Wojtkowiak, Katarzyna Kryczało
Złoty medal – Hawana 2003
Sylwia Gruchała, Magdalena Mroczkiewicz, Anna Rybicka
Złoty medal – La Chaux de Fonds 1998
Ryszard Sobczak
Srebrny medal – Paryż 2010
Sylwia Gruchała, Anna Rybicka, Karolina Chlewińska, Katarzyna Kryczało
Srebrny medal – Lizbona 2002
Sylwia Gruchała, Magdalena Mroczkiewicz, Anna Rybicka
Srebrny medal – Seul 1999
Sylwia Gruchała, Magdalena Mroczkiewicz, Alicja Kryczało
Srebrny medal – Lyon 1990
Cezary Siess, Ryszard Sobczak
Brązowy medal – Pekin 2008
Radosław Glonek
Brązowy medal – Nowy Jork 2004
Sylwia Gruchała, Magdalena Mroczkiewicz, Anna Rybicka
Brązowy medal – Seul 1999
Wojciech Szuchnicki
Brązowy medal – La Chaux de Fonds 1998
Sylwia Gruchała, Magdalena Mroczkiewicz, Anna Rybicka
Brązowy medal – Haga 1995
Jarosław Rodzewicz, Ryszard Sobczak
Brązowy medal – Essen 1993
Ryszard Sobczak
Brązowy medal – Goeteborg 1973
Leszek Martewicz
3. Mistrzostwa Europy:
INDYWIDUALNIE:
Złoty medal – Zalaegerszeg 2005
Sylwia Gruchała
Złoty medal – Moskwa 2002
Sylwia Gruchała
Złoty medal – Madera 2000
Sylwia Gruchała
Brązowy medal – Kijów 2008
Małgorzata Wojtkowiak
Brązowy medal – Izmir 2006
Anna Rybicka
Brązowy medal – Kopenhaga 2004
Anna Rybicka
Brązowy medal – Gdańsk 1997
Anna Rybicka
DRUŻYNOWO:
Złoty medal – Kijów 2008
Radosław Glonek
Złoty medal – Bourges 2003
Sylwia Gruchała, Magdalena Mroczkiewicz, Anna Rybicka
Złoty medal – Moskwa 2002
Sylwia Gruchała, Magdalena Mroczkiewicz, Anna Rybicka
Srebrny medal – Izmir 2006
Wojciech Szuchnicki, Radosław Glonek
Srebrny medal – Kopenhaga 2004
Wojciech Szuchnicki
Srebrny medal – Płowdiw 1998
Ryszard Sobczak
Brązowy medal – Izmir 2006
Anna Rybicka, Sylwia Gruchała, Magdalena Mroczkiewicz, Karolina Chlewińska
Brązowy medal – Koblencja 2001
Wojciech Szuchnicki
Brązowy medal – Madera 2000
Sylwia Gruchała, Alicja Kryczało
Brązowy medal – Bolzano 1999
Wojciech Szuchnicki
4. Mistrzostwa Świata do lat 20
INDYWIDUALNIE:
Złoty medal – Keszthely 1999
Magda Mroczkiewicz
Złoty medal – Tenerife 1997
Anna Rybicka
Srebrny medal – Tournai 1996
Alicja Kryczało
Brązowy medal – Baku 2010
Hanna Łyczbińska
Brązowy medal – Trapani 2003
Karolina Chlewińska
Brązowy medal – Antalya 2002
Katarzyna Kryczało
Brązowy medal – Gdańsk 2001
Sylwia Gruchała
Brązowy medal – South Bend 2000
Sylwia Gruchała
Brązowy medal – Keszthely 1999
Sylwia Gruchała
Brązowy medal – Mexico City 1994
Anna Rybicka
Brązowy medal – Genua 1992
Katarzyna Felusiak
DRUŻYNOWO:
Złoty medal – Bourges 2016
Anna Szymczak
Brązowy medal – Taszkient 2015
Anna Szymczak
Złoty medal – Gdańsk 2001
Alicja Kryczało, Sylwia Gruchała
Złoty medal – South Bend 2000
Alicja Kryczało, Sylwia Gruchała, Natalia Więckowska
Złoty medal – Keszthely 1999
Magdalena Mroczkiewicz, Alicja Kryczało, Sylwia Gruchała
Złoty medal – Wenezuela 1998
Magdalena Mroczkiewicz, Alicja Kryczało, Sylwia Gruchała
Złoty medal – Tournai 1996
Anna Rybicka
Złoty medal – Paryż 1995
Anna Rybicka, Krzysztof Walka
Srebrny medal – Antalya 2002
Katarzyna Kryczało, Izabela Knop
Srebrny medal – South Bend 2000
Krzysztof Pietrusiak
Brązowy medal – Baku 2010
Hanna Łyczbińska, Marta Łyczbińska
5. Mistrzostwa Świata do lat 17
INDYWIDUALNIE:
Złoty medal – Mexico-City 1994
Anna Rybicka
Srebrny medal – Gdańsk 2001
Krzysztof Pietrusiak
Srebrny medal – South Bend 2000
Katarzyna Kryczało
Srebrny medal – Wenezuela 1998
Sylwia Gruchała
Srebrny medal – Teneryfa 1997
Sylwia Gruchała
Srebrny medal – Bonn 1992
Anna Rybicka
Brązowy medal – Trapani 2003
Konrad Pietrusiak
Brązowy medal – Gdańsk 2001
Katarzyna Kryczało
Brązowy medal – Tournai 1996
Sylwia Gruchała
6. Mistrzostwa Europy do lat 23
INDYWIDUALNIE:
Brązowy medal – Vicenza 2015
Anna Szymczak
Srebrny medal – Tbilisi 2014
Piotr Janda
Złoty medal – Bratysława 2012
Hanna Łyczbińska
Srebrny medal – Bratysława 2012
Marta Łyczbińska
DRUŻYNOWO:
Brązowy medal – Vicenze 2015
Maxime Tarasiewicz
Srebrny medal – Vicenza 2015
Anna Szymczak
Srebrny medal – Toruń 2013
Hanna Łyczbińska, Marta Łyczbińska, Emilia Rygielska, Monika Paliszewska
Złoty medal – Bratysława 2012
Hanna i Marta Łyczbińskie, Emilia Rygielska
Brązowy medal – Bratysława 2012
Paweł Osmański, Piotr Janda, Krystian Gryglewski
Brązowy medal – Kazań 2011
Hanna i Marta Łyczbińskie, Iwona Olbromska
7. Mistrzostwa Europy do lat 20
INDYWIDUALNIE:
Brązowy medal – Jerozolima 2014
Krystian Gryglewski
Złoty medal – Amsterdam 2008
Paweł Osmański
Złoty medal – Bratysława 1998
Sylwia Gruchała
Srebrny medal – Gdańsk 1997
Alicja Kryczało
Srebrny medal – Łobnia 2010
Maciej Włosek
Brązowy medal – Porec 2003
Krzysztof Pietrusiak
Brązowy medal – Porec 2003
Katarzyna Kryczało
Brązowy medal – Bratysława 1998
Alicja Kryczało
Brązowy medal – Gdańsk 1997
Sylwia Gruchała
DRUŻYNOWO:
Brązowy medal – Nowy Sad 2016
Maciej Podralski, Maxime Tarasiewicz, Mikołaj Rudnicki
Złoty medal – Nowy Sad 2016
Anna Szymczak
Srebrny medal – Maribor 2015
Anna Szymczak
Złoty medal – Jerozolima 2014
Krystian Gryglewski, Michał Siess
Złoty medal – Bratysława 1998
Sylwia Gruchała, Magdalena Mroczkiewicz, Alicja Kryczało
Złoty medal – Bratysława 1998
Jarosław Mojski
Srebrny medal – Amsterdam 2008
Justyna Anuszewska
Brązowy medal – Łobnia 2010
Iwona Olbromska, Natalia Gołębiowska
Brązowy medal – Odense 2009
Hanna Łyczbińska, Marta Łycbińska
Brązowy medal – Porec 2003
Krzysztof Pietrusiak
Brązowy medal – Keszthely 2001
Katarzyna Kryczało, Karolina Chlewińska
Brązowy medal – Antalya 2000
Alicja Kryczało, Katarzyna Kryczało
6. Mistrzostwa Europy do lat 17
INDYWIDUALNIE:
Srebrny medal – Jerozolima 2014
Maciej Podralski
Złoty medal – Jerozolima 2014
Anna Szymczak
Brązowy medal – Budapeszt 2013
Anna Szymczak
Brązowy medal – Klagenfurt 2011
Natalia Gołębiowska
DRUŻYNOWO:
Brązowy medal – Maribor 2015
Mikołaj Rudnicki
Brązowy medal – Jerozolima 2014
Maciej Podralski
Złoty medal – Jerozolima 2014
Anna Szymczak
Srebrny medal – Budapeszt 2013
Anna Szymczak
Srebrny medal – Klagenfurt 2011
Natalia Gołębiowska
Brązowy medal – Ateny 2010
Zuzanna Sobczak, Natalia Gołębiowska
Brązowy medal – Bourges 2009
Mateusz Knitter
7. Klubowy Puchar Europy
drużyna kobiet (wszystkie turnieje rozegrano w Turynie):
2 miejsce w latach 2001-2003
3 miejsce w latach 1987,1998,1999
drużyna mężczyzn:
3 miejsce 1998 (Paryż)
3 miejsce 2000 (Henin Beaumont)
8. Mistrzowie Polski
2015 Śrem – Filip Płocharski
2013 Śrem – Filip Płocharski
2012 Wrocław – Paweł Kawiecki
2011 Wrocław – Sylwia Gruchała
2010 Sosnowiec – Karolina Chlewińska
2009 Opole – Małgorzata Wojtkowiak
2009 Opole – Radosław Glonek
2008 Śrem – Radosław Glonek
2008 Śrem – Sylwia Gruchała
2007 Katowice – Sylwia Gruchała
2006 Warszawa – Sylwia Gruchała
2005 Wrocław – Anna Rybicka
2005 Wrocław – Wojciech Szuchnicki
2004 Kraków – Sylwia Gruchała
2003 Śrem – Sylwia Gruchała
2002 Leszno – Sylwia Gruchała
2001 Warszawa – Magdalena Mroczkiewicz
2000 Warszawa – Magdalena Mroczkiewicz
1999 Wrocław – Sylwia Gruchała
1999 Wrocław – Wojciech Szuchnicki
1998 Gliwice – Anna Rybicka
1998 Gliwice – Jarosław Rodzewicz
1997 Warszawa – Katarzyna Felusiak-Zakrzewska
1995 Katowice – Anna Rybicka
1995 Katowice – Ryszard Sobczak
1994 Warszawa – Ryszard Sobczak
1993 Warszawa – Ryszard Sobczak
1992 Wrocław – Anna Sobczak
1991 Warszawa – Hanna Prusakowska
1990 Katowice – Anna Sobczak
1990 Katowice – Cezary Siess
1989 Wrocław – Anna Sobczak
1986 Gdańsk – Joanna Stanisławska
9. Drużynowe Mistrzostwa Polski
kobiety:
mistrzostwo Polski w latach: 1985-1993,1995-2011, 2013,2014
wicemistrzostwo Polski w latach: 2012,2015
mężczyźni:
mistrzostwo Polski w latach: 1993-2000, 2003, 2005-2007
wicemistrzostwo Polski w latach: 2002, 2004, 2008-2012, 2015